Polski Biznes

Serwis poświęcony zagadnieniom biznesowym

Konsultacje online z lekarzem psychiatrą. Sesje online

Telemedycyna to proces zapewniania opieki zdrowotnej na odległość za pomocą najnowszych technologii. Psychiatra działająca z wykorzystaniem telemedycyny, może obejmować świadczenie szeregu usług, w tym ocenę psychiatryczną, terapię (terapia indywidualna, terapia grupowa, terapia rodzinna), edukację pacjentów i przepisywanie leków. Konsultacje online z lekarzem psychiatrą za pomocą platformy haloDoctor dają możliwość błyskawicznego kontaktu z lekarzem specjalistą.

Porada online

Teleporada oparta na technice wideo, telekonsultacjach i czacie pomaga zaspokoić potrzeby pacjentów w zakresie wygodnych i łatwo dostępnych usług w zakresie zdrowia psychicznego. Może ona przynieść wiele korzyści np:

  • poprawę dostępu do specjalistycznej opieki w zakresie zdrowia psychicznego, która w innym przypadku mogłaby być niedostępna np. w małych miejscowościach,
  • prowadzenia opieki nad pacjentem i jego rodziną w trakcie długoterminowej terapii,
  • szybkie wystawianie eRecept i e-Zwolnień dla pacjentów z zaburzeniami psychicznymi,
  • redukcja potrzeby wyjazdów na pogotowie ratunkowe,
  • zmniejszenie barier związanych z rejestracją do lekarza specjalisty.

Konsultacje online z lekarzem psychiatrą mogą wydawać się niepełną formą porady lekarskiej, znacznie różniącej się od tradycyjnej wizyty w gabinecie. Jednak zgodnie z rozporządzeniami NFZ i Ministerstwa Zdrowia, lekarz podczas e-Wizyty ma takie same uprawnienia jak w trakcie wizyty tradycyjnej. Ogranicza go tylko brak bezpośredniego kontaktu z pacjentem. W przypadku kontaktu ze specjalistą psychiatrii nie ma to jednak dużego wpływu na badanie, gdyż porady i konsultacje opierają się o badanie podmiotowe – rozmowy.

Komfort wizyty

Podczas gdy niektórzy ludzie mogą być niechętni lub czuć się niezręcznie rozmawiając z osobą na ekranie, doświadczenie pokazuje, że większość ludzi czuje się z tym komfortowo. Pacjent czuje się bardziej zrelaksowany i chętny do otwarcia się, kiedy przebywa w znanym sobie środowisku – w domu lub dogodnym dla siebie miejscu. Zarejestrowanie się na wizytę także odznacza się wyjątkową wygodą – można zapisać się 24h/7 dni w tygodniu.

Pośród 400 specjalistów można zarejestrować się do lekarza psychiatry, psychoterapeuty, psychologa, psychiatry dziecięcego.

Rejestracja do lekarza psychiatry przebiega w ciągu kilku minut.

Po wejściu na platformę haloDoctor należy wejść na zakładkę specjalizacje i wybrać „Psychiatra”. Bo wybraniu specjalisty podejmij wybór terminu wizyty – dopasuj go do swojego grafiku dnia i pracy.

Wypełnij formularz dla pacjenta, umieszczając w nim wszystkie istotne informacje na temat swojego zdrowia, jak również ważne dane: PESEL, NIP pracodawcy, adres zamieszkania, dodatkowe informacje dotyczące Twojego stanu zdrowia np. dokumentację medyczną będziesz mógł przesłać do lekarza specjalisty w oknie czatu. Jeśli dokumenty które posiadasz są w wersji papierowej możesz je zeskanować lub zrobić zdjęcie telefonem (pamiętaj dobrej o ostrości) i przesłać do specjalisty.

Po wypełnieniu wszystkich danych należy potwierdzić e-Wizytę, za pomocą maila potwierdzającego chęć konsultacji, który otrzymasz na swoją skrzynkę.

Opłaty za konsultacje online z lekarzem psychiatrą dokonasz przez system płatności online.

eRecepta i e-Zwolnienie

Jeśli potrzebujesz recepty na stałe leki, które przyjmujesz – Rp, Rpw lub recepturowe lub e-Zwolnienia do pracy – powiadom o tym specjalistę. Twoja dokumentacja medyczna pomoże specjaliście trafnie zdiagnozować Twoje schorzenie i wystawić eReceptę na prawidłowe leki.

Elektroniczną receptę zrealizujesz za pomocą kodu otrzymanego SMS-em lub e-mailem. Leki wykupisz w aptekach w całej Polsce podając jednocześnie PESEL farmaceucie.

, ,

Comments are currently closed.