Polski Biznes

Serwis poświęcony zagadnieniom biznesowym

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna – kompleksowa dokumentacja pacjenta oraz e-Recepta

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna i nowe możliwości e-Recept

Możliwości, jakie daje Elektroniczna Dokumentacja Medyczna wydają się nie mieć ograniczeń. Już teraz lekarze mogą wystawić e-Zwolnienie (obowiązkowe od 1 grudnia 2018) oraz e-Receptę (zacznie obowiązywać od stycznia 2020 r.). To jednak nie koniec możliwości oferowanych przez Elektroniczną Dokumentację Medyczną. Wybór odpowiedniego oprogramowania sprawi, że specjaliści medycyny będą mogli posługiwać się oprogramowaniem do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej w trakcie przyjmowania pacjentów. Sprawdź, jak działa nowoczesny program.

Kompleksowa funkcjonalność

Posiadanie niektórych funkcji w oprogramowaniu do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej sprawia, że praca placówki medycznej staje się szybsza, bardziej zoptymalizowana oraz wydajna. Pacjenci, którzy mogą się zarejestrować na wizytę lekarską poprzez rejestrację online nie muszą przychodzić do gabinetu, aby zarejestrować się osobiście lub skontaktować się z lekarzem telefonicznie. Celem rejestracji online jest skracanie kolejek w placówkach medycznych. Elektroniczna Dokumentacja Medyczna to również możliwość:

  • tworzenia indywidualnych kart wizyty lekarskiej, dzięki której specjaliści mogą dopasować do swojego trybu pracy z pacjentem odpowiednie funkcje (tabele, pola tekstowe, grafiki)
  • wysyłki powiadomień SMS do pacjentów z informacją o zbliżającej się wizycie,
  • stworzenia magazynu leków i produktów medycznych zużywanych w placówce,
  • zintegrowania kalendarza z portalem ZnanyLekarz, a także kalendarzem Google,
  • wystawienia gotowych skierowań i zaświadczeń: do pracowni diagnostycznej, do becikowego, do poradni specjalistycznej, do szpitala, zaświadczeń lekarskich.
  • otrzymywania podpowiedzi leków oraz kodów ICD-9/10 z gotowej, szerokiej bazy, w trakcie wypełniania karty wizyty pacjenta,
  • importowania bazy pacjentów czy też dotychczasowych kartotek z innego oprogramowania.

3 typy możliwości prowadzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna Medfile® EDM pozwala wybrać, pomiędzy 3 typami rozwiązań: kontem Free, kontem Plus oraz kontem Premium.

  • Konto Free pozwala na obsługę 75 wizyt miesięcznie tylko dla jednego lekarza lub innego specjalisty zawodu ochrony zdrowia, jak fizjoterapeuta, specjalista terapii uzależnień czy logopeda.
  • Konto Plus umożliwia przyjmowanie pacjentów bez ograniczeń liczbowych, zapisywanie pacjentów na wizyty grupowe, wystawianie rachunków i faktur, wystawienie e-Zwolnień i e-Recept pacjentom oraz przeniesienie bazy danych z innego oprogramowania.
  • Pakiet Premium gwarantuje dodatkowo prowadzenie magazynu, możliwość wysyłki elektronicznego formularza do pacjenta, telefonię typu VoIP czy też integrację z drukarką fiskalną.

Rozwój e-Recepty

W ciągu najbliższego miesiąca lekarze muszą przygotować się na zmiany dotyczące wystawiania e-Recept. Ten sposób wystawiania dokumentów pacjentom jest zdecydowanie szybszy niż tradycyjne, papierowe dokumenty. Dzięki automatyzacji form uzupełniania danych pacjentów pozwala na szybkie przejście do wypisania samego leku. Nazwa medykamentu jest również sugerowana w podpowiedziach.

Wybierz odpowiadający Twoim potrzebom pakiet Medfile EDM i przygotuj się na wprowadzenie obowiązkowych e-Recept!

, ,

Comments are currently closed.