Polski Biznes

Serwis poświęcony zagadnieniom biznesowym

Software jako majątek

Nowoczesne rozwiązania dążące do zwiększenia wydajności i maksymalizacji zysków coraz częściej opierają się na inwestycji w zakresie technologii komputerowej. Firmowy software to najważniejsze aktywa przedsiębiorstwa w dobie gospodarki opartej na wiedzy. Umiejętności nawet najlepiej wyszkolonych pracowników zawsze będą zależne od sprzętu, na jakim pracuje. Im nowocześniejsze oprogramowanie, tym bardziej prestiżowe, ale przede wszystkim tym bardziej funkcjonalne. Dopracowywanie software’u powinno odbywać się w oparciu o potrzeby wszystkich wykonywanych za jego pomocą zadań. Jednym z ważniejszych elementów funkcjonalności jest także dokładne dostosowanie wszelkich skrótów klawiaturowych i umiejętność ich opanowania.

Wiele hałasu… o nic?

Częstą przyczyną zaburzeń współpracy użytkownika z oprogramowaniem komputerowym są dodatkowe funkcje, których niezliczoną ilość włącza się najczęściej zupełnie tego nie planując. Najwięcej tego typu sytuacji ma miejsce w przypadku chęci zastosowania znaków graficznych spoza 26 literowej podstawowej klawiatury. Wiele języków posiada znaki literowe będące modyfikacją podstawowej notacji rzymskiej, polski jest jednym z nich, stąd częste problemy z zagranicznym oprogramowaniem, które nie jest dostosowane do użytkowania polskich znaków. W efekcie chcąc zapisać którąś z tych typowych liter włączamy nieświadomie tę czy inną funkcję dodatkową oprogramowania. Ta niedogodność jest szczególnie uciążliwa i powoduje zwykle sporą irytację, dlatego poświęcono jej tyle uwagi w niniejszym tekście.

Kierunek wyboru

Znacznie więcej uwagi należałoby się tej kwestii podczas wyboru oprogramowania. Wówczas można zaoszczędzić sobie wiele nerwów, wybierając oprogramowanie, które nie niesie ze sobą dodatkowych, ukrytych sprytnie rozwiązań, o które stale będziemy się nieświadomie potykać, użytkując program. Rozwiązanie idealnie odpowiadające potrzebom firmy łatwiej jest skomponować niż znaleźć. Oprogramowanie komercyjne, programy szyte na miarę to idealne rozwiązanie dla wszystkich poszukujących pełnej satysfakcji. Oprogramowanie dla firm stanowi ważny element dla każdego przedsiębiorstwa, a aplikacje dedykowane pozwalają uzyskać szczególnie korzystny stosunek funkcji dodatkowych i niezbędnych, tak, aby oprogramowanie na zamówienie dokładnie spełniało wytyczne wskazane przez zlecającego.

Szaleńcy i pasjonaci

Firmy oferujące programy szyte na miarę to bardzo często pasjonackie organizacje, dla których stały rozwój dostarczanego software’u stanowi priorytet. Warto zainwestować w ich usługi, ponieważ to pasja napędza nowoczesną gospodarkę opartą na wiedzy, w której umiejętności programistów stanowią bardzo cenny zasób. Dzięki odpowiedniej licencji, oprogramowanie szyte na miarę będzie rozwijało się razem z firmą przez długie lata, aby coraz lepiej móc sprostać oczekiwaniom, jakie przed przedsiębiorstwem stawiał będzie zmieniający się rynek.

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are currently closed.