Polski Biznes

Serwis poświęcony zagadnieniom biznesowym

Dla kogo rozmowa z lekarzem przez Internet?

Aby skonsultować się ze specjalistą, nie trzeba osobiście korzystać z pomocy lekarskiej. Można to bowiem zrobić również online, za pomocą nowoczesnej platformy haloDoctor.pl. Do kogo szczególnie kierowane są konsultacje z lekarzami przez Internet?

Kobiety w ciąży

Jedną z grup, która chętnie korzysta z rozmów z lekarzami przez Internet, są kobiety w ciąży. Powinny być one pod stałą opieką lekarską, nie zawsze jednak czują się na tyle dobrze, aby w gabinecie stawić się osobiście. W takiej sytuacji mogą jednak skorzystać z pomocy online, bez konieczności wychodzenia z domu.

Osoby z małych miejscowości

Jedną z wad mieszkania z dala od metropolii jest utrudniony dostęp do specjalistycznej opieki medycznej. Na szczęście dzięki haloDoctor.pl pacjenci z każdego miejsca w Polsce mogą odbyć wizytę z lekarzem przez Internet. Co ważne chodzi tu nie tylko o e-Wizytę u lekarza pierwszego kontaktu, ale też o porady kardiologiczne, neurologiczne czy psychiatryczne.

Chorzy przewlekle

Stałej opieki lekarza wymagają też osoby przewlekle chore. Bardzo często przyjmują one różnego rodzaju preparaty na receptę, jednak by ją uzyskać, wcale nie muszą już osobiście udawać się do lekarza. Wystarczy rozmowa z lekarzem przez Internet, w przypadku której wystarczy zaledwie kilka minut, aby specjalista mógł wystawić taką receptę.

Kobiety w ciąży, mieszkańcy mniejszych miejscowości oraz chorujący przewlekle to oczywiście niejedyne grupy, do których kierowana jest oferta haloDoctor.pl. Korzystać z niej może bowiem każdy, kto ceni swój czas i nie chce tracić go w kolejce do lekarza.

Telefon, czat a może wideokonferencja?

W przypadku rozmów z lekarzami umawianych przez Internet, zdecydowana większość osób korzysta z rozmowy telefonicznej. Jest to najłatwiejsza i najwygodniejsza forma kontaktu zwłaszcza, że mogą szybko uzyskać odpowiedź na zadane przez siebie pytania. W przypadku chęci uzyskania recepty konieczne będzie przesłanie dokumentacji medycznej.

Jak doskonale widać e-Wizyty u lekarzy przez Internet to rozwiązanie dla osób z każdej grupy wiekowej, które potrzebują fachowej porady medycznej i chcą ją uzyskać w szybki i wygodny sposób.

, ,

Comments are currently closed.