Polski Biznes

Serwis poświęcony zagadnieniom biznesowym

Dlaczego Twoja firma potrzebuje programu do CAWI?

Istnieje wiele narzędzi służących do usprawnienia funkcjonowania różnego rodzaju przedsiębiorstw działających w sieci. Jednym z nich jest program do CAWI, dzięki któremu lepiej zrozumiesz oczekiwania i potrzeby swoich internetowych klientów.

Czym są aplikacje CAWI?

Działanie aplikacji CAWI w większości przypadków sprowadza się do prezentowania ankiet klientom odwiedzającym naszą stronę internetową. Celem ich przeprowadzania jest zaś zwykle chęć poznania opinii o poziomie świadczonych przez nas usług.

Korzyści

Systematyczne badanie poziomu zadowolenia naszych klientów za pomocą programu do CAWI pozwala dobrze poznać ich potrzeby i odpowiednio skorygować naszą ofertę. Jednocześnie należy pamiętać, że internauci bardzo często przywiązują wagę do nieco innych elementów (związanych z choćby z obsługą zamówienia) aniżeli klienci sklepów stacjonarnych. Często możemy nie być świadomi słabych punktów naszego biznesu, które jednak przynoszą nam wymierne straty – na przykład w związku z odejściem niezadowolonych klientów do konkurencji.

Funkcjonowanie aplikacji CAWI przez dłuższy czas dostarcza nam również dużej ilości danych o naszych klientach, które możemy później badać i porównywać. Wiele programów tego typu posiada odpowiednie moduły, dzięki którym istnieje możliwość cyklicznego generowania raportów. Pamiętajmy, że jedynie systematyczne zbieranie informacji o zadowoleniu użytkowników naszych stron internetowych da nam miarodajne rezultaty.

Możliwości

Niemal każda nowoczesna aplikacja CAWI umożliwia tworzenie złożonych ankiet, precyzyjnie dopasowanych do profilu klientów naszego internetowego biznesu. Jednocześnie z punktu widzenia użytkownika powinny one sprawiać wrażenie łatwych do wypełnienia i intuicyjnych. Ich atrakcyjny wygląd ma wbrew pozorom duże znaczenie w kontekście liczby wypełnionych kwestionariuszy.

W dzisiejszych czasach standardem jest rzecz jasna dostosowanie ankiet do poprawnego ich wyświetlania na urządzeniach mobilnych, które z roku na rok zyskują na znaczeniu – również w kwestii zakupu towarów czy usług przez Internet.

Łatwość wdrożenia

Wdrożenie systemu pozwalającego na ankietowanie naszych klientów nie jest zazwyczaj szczególnie skomplikowane, a w niektórych przypadkach może nawet nie wymagać wiedzy technicznej. Co więcej, kolejnym standardem wśród firm oferujących tego rodzaju produkty jest obecność tzw. supportu, czyli wsparcia technicznego. Jego pomoc może okazać się niezbędna nie tylko podczas wdrożenia systemu, ale i podczas późniejszych zmian jego konfiguracji.

Comments are currently closed.